Дунаївці!!! https://youtu.be/QkJ7853_Wvs

четвер, 22 вересня 2005 р.

газета Крок "Домашне "сонце" Олександра Єкімовських" (22 вересня 2005 р.)

Українці можуть зекономити на газі щонайменше 2 мільярди гривень, а якщо ціну на газ таки підвищать втричі – то й всі 6 мільярди!



Для цього треба небагато: впровадити у масове розповсюдження теплогенераторів львівського винахідника Олександра Єкімовських. Розпечений металевий диск, яким замінюють звичайну газову конфорку, працює як потужний тепловий інфрачервоний випромінювач. Головна його особливість – те, що він виготовлений з металу, який не боїться ні кисню, ні вогню і є каталізатором повного згорання природного газу. Чайник на такій конфорці потребує для закипання удвічі менше газу і часу, а тепла виділяється до семи разів більше. Довести «пальник Єкімовських» до простого споживача допомагає „Об’єднання підприємців Львівщини «Крок». Детальніше про особливості «чудо-конфорки» розповідає автор винаходу.

– Як Вам спала на думку ідея створити такий пристрій?

– У 1990 році я вирішив робити мініатюри з порцеляни, але тільки у 1996 році мрія здійснилася. Випалювати їх у великих печах – це дуже кропітка і тривала процедура. Тому я прийняв рішення зробити мініатюрну піч для обпалювання кераміки на звичайній побутовій газовій плиті. Результат –  конструкція з металу, що дозволила на звичайній плиті досягнути температури 1350 градусів. Саме при такій температурі обпалюється порцеляна. Для кераміки вистачає 1150 та 1250 градусів. Всі кольорові метали, теж плавляться при цій температурі. Золото, мідь, бронза, латунь за кілька хвилин розплавляються на цій газовій конфорці. Є і ще одна важлива особливість. На ювелірних фабриках і майстернях потрібно налагоджувати систему примусової подачі повітря. В моєму випадку для плавлення металів та випікання кераміки можна використовувати звичайну газову плиту без всіляких додаткових джерел повітря. Я вимірював всі параметри температур, а також властивості газу при цій системі горіння, зокрема і те, чи не шкодить така конфорка людині на кухні. На власному досвіді я переконався в безпеці та користі цього пристрою для мого організму.  Зазвичай коли газ горить, то при цьому забирає кисень із повітря, яким дихає людина. А в моїй системі, як виявилося, розкладається вода із вологого повітря, яка надходить разом з газом по трубопроводу і тим самим сприяє меншому забору кисню з помешкання кухні. Після тисячі градусів ця вода  при взаємодії з каталізатором розкладається на водень і кисень що сприяє повному згоранню газу. Завдяки цьому я із газу отримав додаткову енергію у вигляді додаткової температури, яку за звичайних систем згорання газу без примусової подачі повітря отримати неможливо.

– А що ж входить до цього сплаву?

– Титан, алюміній, мідь, залізо. Всі ці метали кожен поодинці і всі разом мають каталітичну дію, але найголовніше – що вони разом не бояться корозії кисню. Будь-який інший метал, якщо його при такій температурі нагрівати, просто перетворюється в окалину.

– Цей винахід запатентований?

– Спосіб і винахід – це Ноу-Хау. Але патентуються тільки моделі. Я маю понад 25 промислових моделей. Зараз ми впроваджуємо у масове виробництво тільки найдешевші,  найдоступніші для громадян України моделі для кухонних газових плит. Решта моделей будуть виготовлятися тільки по індивідуальним замовленням. Адже мої каталізатори горіння газу можна використовувати і для звичайних опалювальних печей, камінів, АГВ, КЧМ та іншої опалювальної техніки. Таким чином можна отримувати при меншому згоранні газу більшу кількість тепла. І ми не будемо гріти атмосферу, а будемо платити за реальне тепло, яке залишиться в квартирі. Реально це зменшить витрати на оплату за газ в 2-3 рази.

– Якою буде ціна одного пристрою для кухонної газової плити?

– В роздріб – приблизно 25 – 35 гривень, в залежності від потужності і призначення.

– Чи є аналоги ваших каталізаторів у світі?

– Подібна система згорання газу використовується в запальничках з тонким платиновим дротом . Такі природні джерела теплової енергії, як вугілля та деревина, при згоранні мають потужне інфрачервоне випромінювання, а природний газ не має такої властивості. Мій каталізатор додав природному газу цю властивість. Я не винайшов каталітичний спосіб згорання, а просто адаптував його до звичайної кухонної газової плити. Таким чином ККД звичайної кухонної газової плити при використанні мого каталізатора виріс з 50 – 55% до майже 100%. Цей  винахід дозволив мені максимально використати енергію природного газу, що досі було неможливо.

- Чи є реальні покупці на Ваше НОУ-ХАУ?

- З 5 по 7 жовтня 2005 року в Львівському Палаці мистецтв буде проходити Міжнародний інвестиційний ярмарок. На стенді Міжнародного центру впровадження нових технологій „Теплоцентр - Академія”, директором та засновником якого я є з 2004 року, буде представлено та запропоновано для реалізації всі мої винаходи та НОУ-ХАУ, як в області теплоенергетики, так і у формуванні сверхточних тривимірних рельєфів для виготовлення реальних оригінал-макетів будь-яких  деталей машин і механізмів, а також матриць для них із медальєрною якістю. Частина коштів від реалізації цих винаходів буде використана мною на благочинні заходи, одним з яких стане модернізація теплових пунктів дошкільних та шкільних закладів м. Львова по загальноукраїнський програмі „Тепло - дітям”. Відвідати цю виставку-ярмарок мною запрошено багатьох представників найвідоміших компаній-виробників з різних країн світу для налогодження спільного виробництва та розповсюдження теплогенераторів через торгівельну та сервісну мережу „Теплоцентр-Академія”.

Тепло і здоров'я в кожну оселю!

Марина Олійник

Немає коментарів:

Дописати коментар